Paco Rabanne Black XS Erkek Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Paco Rabanne Black XS Erkek Parfüm

Paco Rabanne Black XS, 2005 yılında Olivier Cresp tarafından kuruldu. Paco Rabanne markası altında en çok satılan modeller arasında gelen bu koku kesinlikle erkeksi. Bazı kadınların erkek kokularını giyme arzusunu bilerek, yumuşak ve ılık odunsu notaları ve kuru dumanın tatlı notalarına rağmen hiçbir kadının Black XS giymeye cesaret edemeyeceği söylenebilir. Narenciye açılımı, kompozisyonun tatlı ve baharatlı kalbine mükemmel bir giriş yapar. Kalpteki derin ve karanlık tatlı meyveli notalar yer yer odunsu notalar ve kehribarla yer değiştirir. Tatlı kehribar renginde bir tütün nüansı alma eğilimi gösterirken, misk bu kokunun aşırı erkekliğini belirler. Siyah XS modelinde (Black XS) taze limon notaları, kalamanzi meyvesi, kadife çiçeği, adaçayı, pralin, kakule, tarçın, Tou balsamı, gül ağacı, siyah kehribar, paçuli ve abanoz bulunur. Black XS Olivier Cresp ve Rosendo Mateu tarafından yaratılmıştır.

Üst Nota
Adaçayı

Adaçayı

Limon

Limon

Tolu Balsam

Tolu Balsam

Kakule

Kakule

Orta Nota
Tarçın

Tarçın

Pralin

Pralin

Kehribar

Kehribar

Paçuli

Paçuli

Alt Nota
Brezilya gülağacı

Brezilya gülağacı

Paco Rabanne Black XS Erkek Parfüm Kalıcı mı?

Paco Rabanne Black XS Erkek Parfüm kalıcılık konusunda toplam 17 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 60 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 77 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
60%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
77%
17 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
78%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
22%
9 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
67%
Parfüm geceye uygun
GECE
33%
9 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
66%
Orta Nota
25%
Alt Nota
9%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
33%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
0%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
33%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
33%
9 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-65 Yaşlar için uygun
2014 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 89
3753 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Paco Rabanne Black XS Erkek Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
9 Adet Oy Kullanılarak
69 Puan Aldı

Paco Rabanne Black XS Erkek Parfüm Yorumları

bu parfümün yerine alberto sego markasının LEX modelini tavsiye ederim daha kalıcı ve daha fark edilir. Paranızı çöpe atmayın. Notalar daha belirgin. Kokular birbirine aşırı benziyor ben daha başarılı buldum.
Ben açılışını da, ortasını da altını da seviyorum. Kesinlikle farklı bir koku. Birçok koku gibi hangisiydi demezsiniz. Black xs black xs’tir. Denenmeli... Bu arada bazı yorumcular google translate ten mi transfer oldular anlamadım.
Bu EDT bir eau de parfum kadar güçlüdür. 2016'da bir şişe daha aldım. Eski şişelerdeki koku ile yakından bile alakası yok. Eskiden çok güçlüydü ama şimdi edt olmuş. Parfümün esans oranı azalmış. Kalıcılık düşmüş.
Açılışta çok tatlı. Çok sentetik. Kuruyan alt notaları çilekli ruj gibi kokuyor. Gece dışarıda parti için ancak uygun olacaktır. Eğer pahalı şekerler yemeyi seviyorsan bu kokuyu da seversiniz.
Black XS için önemli tavsiyeler: Sadece kışın kullanınız. Açılış sentetik çilek gibi kokuyor. Aşırı tatlı. Daha sonra bu kokuya özgü eşsiz tatlı / baharatlı ama hoş kokulu bir kokuya dönüşüyor. Kuruduktan sonraki tatlı notaları çok seviyorum. Bir çok insan bir gece kulübü kokusu olarak bahseder ve ben buna katılmıyorum. Hiç deneyimlemediyseniz sıktıntan 1 kaç saat sonra karar veriniz. İlk açılış sizi yanıltabilir. Soğuk havalar için idealdir.
Açılmayı çok fazla sevmedim ama kuruyunca alt notaları bir harika. Sadece kış aylarında kullanmak için uygundur. Gece vakti için harika. Uzun ömürlülüğü çok iyi. Az kalıyor diyenler bence orijinalliğine baktırsın ve şüphe etsinler.
Çok seksi erkek kokusu. Uzun ömrü cildimde 2 saatten az sürüyor. Hayal kırıklığı var bu konuda.
Ananas kokuyor. Evet sadece ananas ama beğeniyorum.
Daha sık örneklemeye başladığımda, bu ilk büyük çaptaki büyük aşklarımdan biriydi. Ne kadar güzel koktuğunu dün gibi hatırlıyorum ama şimdi oldukça ortalama buluyorum. Sanırım kokusu değişti. Yine de belli bir çekiciliği var. Bazen çilek kokusu alıyorum. Her iki durumda da açılış on dakika içinde böyle idi. Sonra odunsu güzel koku güzel bir süre için cilt üzerinde devam ediyor.
Tatlı, derin, zengin ve güçlü. Kadın versiyonunun nasıl koktuğunu bilmiyorum ama erkeklerde tutkulu bir aşk ilişkisi gibi kokuyor.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER