Kayısı

Kayısı

Kişniş

Kişniş

Karabiber

Karabiber

Badem

Badem

Pimento biberi

Pimento biberi

Brezilya gülağacı

Brezilya gülağacı

Osmantuslar

Osmantuslar

Hercai menekşe

Hercai menekşe

Yasemin

Yasemin

Paçuli

Paçuli

Vanilya

Vanilya

Sedir

Sedir

üst nota oranı
Üst Nota

% 44

orta nota oranı
Orta Nota

% 44

alt nota oranı
Alt Nota

% 12

79

18-45

Summer Pop2007

1114

kalıcılık

% 68

KALICILIK
farkedilirlik

% 78

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 57

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 43

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 43

İLKBAHAR
yaz

% 14

YAZ
sonbahar

% 29

SONBAHAR
kış

% 14

KIŞ
gündüz

% 57

GÜNDÜZ
gece

% 43

GECE
captcha
Şişe güzel görünüyor ama biraz sinir bozucu. Çok fazla abartılmamalı bence. Karanfil ipuçlarını ve meyveli nüansları fark edenlerle aynı fikirde değilim. Kesinlikle açık değil. Orta derecede bir parfüm.
Oldukça ağır bir koku ve bir gece kokusu. Bir kulüp kokusu da denilebilir. Seksi bir koku.
Ultraviolet benim gençlik ve 20'li yaşların başındaki imza kokumdu. Kısa bir süre önce yeniden satın aldım ve birkaç yıldan beri kullanılmamasına rağmen hala eski o unutulmaz kokusu ile beni yine kendimden geçirdi. Muhteşem hazırlanmış o menekşe kokusunu unutmamak elde değildi zaten.
Bu koku hafif ve zayıftır. Onu çok az koklayabiliyorum. Benim aldığımda bir sorun mu var diye düşünmeden de edemiyorum (yorumlara baktıktan sonra) Gün boyunca çok küçük esintiler alıyorum. Menekşe ve biber de alabildiğim tek nota diyebilirim. Bana göre Ultraviolet, taze ve hafif bir yaz kokusu. Ddüşündüğünüz kadar ağır değil. Ayrıca bvlgari omnia kokusuna da benzettim.
Sentetik ve ağır tatlı vanilyalarda çok fazla menekşenin boğulması sağlanmış. Karabiber ve sedir ağacının küçük bir işareti var ama pekte aşırı belli değil. Çok hayranı olduğuna inanıyorum ama benim için bu sentetik şekerli su gibi geldi. Almam bir daha asla.
Kesinlikle başlangıçtan kurumaya kadar tamamen farklı bir hale bürünüyor. Değerlendirmelere göre bu beklediğimden tamamen farklı. İlk sprey güçlü bir çiçek - menekşe içeriğine sahip ve kısa bir süre sonra biberli içerikler ortaya çıkıyor. Kısa bir süre sonra meyveli bir toz biber daha. Daha fazla kuruduğunda kayısı, seksi baharatlı meyve döngülerinden oluşan bir kase gibi değişken bir hal alan parfüm. Kesinlikle test etmeden almayınız ve üzerinizde 1 gün boyunca beklettikten sonra karar veriniz. Ultraviolet enteresan notalara sahip.
Ultraviolet 90'ların ve 2000'lerin sonuna imza atan bir model. O kadar eşsiz ve o zaman için gerçekten yeni ve fütüristik bir koku olmuştu. Şişe bir UFO şekline benziyor. Bir gün tekrar satın alacağım. Kendisini özlemiş bulunmaktayım ve 4 şişe bitirmiştim zamanında. Anıları geri getiriyor. Eski moda kokmayan bir parfümdü.
Şahsen ben menekşeyi çok seviyorum. Lolita Lempicka ile aynı grupta denebilir. Tek fark, ilgi çekici buluyorum ve güçlü bir Likör notası var sanki. İlk spreyi üzerinde, sıcak ve lezzetli bir şeftali kokusu alıyorum. Ardından sıcak bir baharatlı aroma. Aynı zamanda da en sevdiğim bölümü olan menekşe. Parfüm biraz üzerinizde oturunca harika bir hale gelecektir. İnatla bekleyiniz. İltifatlara da hazır olmalısınız.
Çocukluk yaşlarımdayken ilk keşfettiğimi hatırlıyorum. Ultraviolet benim ilk kokularımdan biriydi. Kendime ilk sıktığımda sanki lüks bir havaya girmiştim. Sonunda kendime birkaç ay önce bir şişe daha aldım ve hala hatıralarımda olduğu gibi kokuyor. Hiç bir değişiklik yapmamaları muntazam bir olay. Ultraviolet tatlıdır ama rahatsızlık veren bir tatlı yok içerisinde. Gerçekten harika.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm